HABER DETAYI

9 Mart 2024 16:50

Antalya’da Gezilebilecek En Popüler 7 Yer

Antalya’da Gezilebilecek En Popüler 7 Yer

Antalya’da Nereleri Gezelim?

Antalya gezilecek yerden bahsedildiğinde  akla öncelikle  kum, deniz ve güneş gelse de bu muhteşem doğa güzelliği ile ilgili ayrı bir blog açmamız gerektiğini düşündük.

Akdeniz yöresinin ve  de ülkemizin çok önemli turizm noktasından olan Antalya, her dönem (özellikle de yaz aylarında) binlerce yabancı ve yerli turistlerin uğrak noktası. Biz bununla da kalmadık, Ege’nin incisi Antalya’da mutlaka görülmesi gereken yerleri sizler için sıraladık.

 

Kurşunlu Şelalesi

 

Şehrin merkezinde Antalya’nın ve ülkemizin çok önemli doğal güzelliğinden biri olan bu şelale bulunmakta. 1986 senesinden sonra turizme kazandırılmış olan Kurşunlu Şelalesi  doğal güzelliklerinin dışında çevresinde yer alan  piknik alanı, manzaralı seyir platformları ve yürüyüş yollarıyla her yıl on binlerce kişiyi ağırlıyor.Şelalenin 17 metre yükseklikten akan 8 havuzu bulunuyor. Şelalenin bulunduğu bölgede farklı hayvan türleri de yaşamaktadır. Antalya’daysanız Kurşunlu Şelalesi’ni görmeden tatilinizi bitirmeyi düşünmeyin.

 

Hıdırlık Kulesi

 

Hıdırlık Kulesi Antalya’nın Kaleiçi semtinde bulunan Hıdırlık Kulesi’nin 2. yüzyılda yapıldığı sanılıyor. 15 metre yüksekliğindeki kulenin üst kısmında gezinti yeri, alt katında da dar bir alan bulunuyor. Kulenin kimler için ve kimler için yapıldığı tam olarak bilinmemekle birlikte Latin mimarisinden ilham aldığı söylenebilir. Bugün ziyarete kapalı durumda olan Kule muhteşem bir deniz manzarası sunuyor. Kulenin etrafına inşa edilmiş kafelerde harika deniz manzarası eşliğinde içkinizi yudumlayabilir, gün batımını izleyebilirsiniz.

 

Antalya Hayvanat Bahçesi

 

Ziyaretçilere kapılarını  açan Antalya Hayvanat Bahçesi’nde 876  hayvan türü bulunuyor. Her sene binlerce insanın ziyaret ettiği bu hayvanat bahçesinde piknik ve mangal alanları da bulunuyor. Hayvanat bahçesinde aslanlardan kaplanlara, develerden zebralara kadar pek çok evcil ve av hayvan bulunuyor.

 

Olimpos Teleferik

 

350 metre uzunluğunda ve 80 birey kapasiteli   3 kabini ile üst noktası  2250 metredir. Antalya merkeze 54 km uzaklıkta bulunan Olympos teleferik hattına Antalya’dan düzenli  seferler yapılmakta. Zirveye yolculuk yapabilmek  yaklaşık olarak 22 dakika sürüyor.

 

Köprü Kanyonu

 

Isparta’nın Sütçüler bölgesinden başlayıp Antalya’ya kadar uzanan Köprülü Kanyon, 15 kilometrelik dar parkura sahip. Doğa tutkunlarının sıklıkla ziyaret ettiği yerden bir tanesi olan Köprülü Kanyon’da safariye de çıkabilirsiniz. Antalya merkeze 90 km uzaklıkta bulunan Köprülü Kanyon da rafting yapma imkanınız da var. Ayrıca kanyonu çevreleyen düzlüklere tırmanırken harika bir doğa manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Şehirden biraz uzak olsa da Antalya’da kalmanızı tavsiye ederiz.

 

Sarısu Kadınlar Plajı

 

Adından da anlaşılacağı gibi kadınlara özel bir sosyal alan olan Sarısu Kadınlar Plajı sunduğu imkanlar ile kadınlara çok iyi hizmet vermek için çalışmakta. Tesiste şemsiye, sehpa, şezlong, duşakabin, soyunma kabini ve tuvalet gibi olanaklar bulunmaktadır.

 

Ayrıca kebapçı, balıkçı, büfe, market gibi dükkanda  da servis edilmektedir. Cankurtaran dahil  tüm personel kadın.

 

Konyaaltı’ndaki bayanlar plajı ulaşımı oldukça kolay olup yaz sezonunda bayanların denize girmek için  tercih edebilecekleri yerlerden biridir.

 

Olimpos

 

Antalya’nın saklı cennetinden biri olan Olympos muhteşem denizi ve de mükemmel havası ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Olympos’ta yüzyıllardır bozulmadan korunmuş eserleri görebileceğiniz bölgenin doğal güzelliklerinin korunması için gerekli çaba gösterilmiştir.

 

Bu bölgede yapılan misafirhaneler bile ahşap evler gibi yapılmış ve harika bir manzarası vardı. Dağcılık ile ilgileniyorsanız, Olympos’ta tırmanma alanları da bulunmaktadır. Ayrıca Olympos’ta yer alan Yanarkayalar da fazlasıyla dikkat çekicidir ve mutlaka görmelisiniz denilebilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.