HABER DETAYI

Mayıs 28, 2023 11:07 am

Bahçe Dekorasyon Trendleri

Bahçe Dekorasyon Trendleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Teras ve bahçe tasarımına özen gösterenler için bahçe dekorasyon trendleri önem kazanıyor. Bahçenizi yeniden şekillendirmek ve çok daha modern bir bahçe elde etmek için bu yıl nelerin trend olduğunu açıkladık.

 

Bitkilerle Yeşil Dokunuş Trend Olmaya Devam Ediyor

 

Bitkiler, 2023’te de teras ve bahçelerin vazgeçilmezi oluyor diyebiliriz. Bu dinlenme mekanlarında elde edilen yeşil alanlar her daim huzur ve sükûnet hissini teşvik ediyor. Çok çeşitli bitkiler ve çiçekler arasında seçim yaparak, bahçenizin yemyeşil ve rengarenk görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, renkleri, farklı türleri ve boyutları karıştırmak bu yıl trend oluyor.

 

Ahşap, Hasır ve Bambu Mobilyalar

 

Dış mekan mobilyalarında bambu, hasır ve ahşap bir trend haline gelecek. Bu alanlarda doğal ve sıcak bir dokunuş elde etmenize destek olan mobilyalar, aynı zamanda zamansızdır ve dört mevsim boyunca kullanılabilir.

 

Renkli ve Desenli Tekstiller

 

Bahçe dekorasyon trendleri arasında bir diğeri de renkli ve desenli tekstil kullanımıdır. Dış mekân mobilyalarınızı neşeli ve renkli kırlentler veya çeşitli tekstil ürünleri ile süsleyebilirsiniz. Doğal liflerden yapılmış halı ve kilimleri de kullanabilirsiniz.

 

Suni Çimli Bahçeler

 

Suni çimler sayesinde harika görünen bir dış mekan elde etmeniz mümkün oluyor. Bahçe dekorasyon trendleri içinde suni çim görüntüsü 2023 senesinde de revaçta. Çatıda, terasta veya bahçede suni çimler kullanarak alanı çarpıcı, estetik ve modern bir şekilde dekore edebilirsiniz. Doğal bir yeşil alandan keyif almak için suni çimler en doğru seçim olarak öne çıkıyor.

 

Doğal Malzemelerin Kullanımı

 

Doğal materyallerin kullanımı da peyzajda bir trend haline geliyor. Doğal taşlardan yollar oluşturmak ve doğal bileşenler içeren çimler kullanmak, dış mekânı dekore etmek için popüler öneriler ve bahçe dekorasyon trendleri arasında bulunuyor.

 

Sürdürülebilir Dekorasyon

 

Geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir dekorasyon, bahçelerde de yer buluyor. Ev dekorasyonunda öne çıkan sürdürülebilir detaylar, artık bahçelerde de kullanılmaya başlandı. Ekolojik ve geri dönüştürülebilir malzemeler, hem dekoratif objelerde hem de inşaat malzemelerinde tercih edilebiliyor. Sürdürülebilir dekorasyon, malzemelerin yeniden kullanımını teşvik ediyor. Bu yüzden bahçe dekorasyon trendleri tasarruf sağlamanıza ve çevreye özen göstermenize de izin veriyor.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.