HABER DETAYI

Temmuz 8, 2023 10:54 am

Bilinmesi Gereken 5 Takım Elbise Kuralı

Bilinmesi Gereken 5 Takım Elbise Kuralı

Takım Elbise Giyerken Uyulması Gereken Kurallar

Takım elbise giyimi için “gerçekten benim için hiç uygun değil” diyerek tanımlasanızda kendinizi, bazen takım elbise giymek zorunda kalacaksınız. Düğünler, iş görüşmeleri, etkinlikler ve daha fazlası için takım elbise giyme mecburiyetiniz olacak. Bu nedenle, yazımız size yardımcı olmak için burada. Erkek giyim modasını yakalamak ve takım elbise giyerken dikkat etmeniz gereken tüm detayları burada vurguladık.

 

Adım adım takım elbise giyerken nelere dikkat etmelisiniz, hangi detayları gözden kaçırmamalısınız bahsedeceğiz.

 

 

Blazerınızın Alt Düğmesini Açın

 

 

İki düğmeli blazer giyerken, her zaman alttaki düğmeyi açmanız gerekiyor. Bu şekilde daha iyi bir siluet sunacak ve hareketlerinizi sınırlamak zorunda kalmayacaksınız.

 

 

Takım Elbiseniz Üstünüze Tam Oturmalı

 

 

Bir takım elbiseyi beğenip almak istediğinizde üstünüze tam oturmasını sağlayabilirsiniz. Erkek giyimindeki en önemli noktalardan biri de bu.

 

Omuzlar: Blazerın omzunuza düz ve tam oturmasına dikkat etmelisiniz.

 

Pantolon Arası: Buradaki detay kişisel tercihinize de bağlıdır. Ancak genel bir kural, pantolon manşetinin ayakkabınızın üst kısmına düzgün şekilde düşmesidir. Pantolon genellikle arkadan öne doğru biraz daha uzun düşer buradaki detayı gözden kaçırmamalısınız. Ayrıca ayakkabının üstüne düşen kumaşın çok gevşek ve yumuşak bir kumaş olmamasına dikkat edin. Dik durması sizi daha şık gösterecektir.

 

Orta Bölüm: Ceket şeklinizi daha iyi tamamlamak için, belinize biraz kabaca getirilmelidir. Bu ayarı sağlamak çok zor değildir. Blazer düğmesini iliklerken gerginlik yaratmadan kapanmalı ve orta bölüm hattınızda herhangi bir gevşeme ya da kumaş çatlaması yaratmamalıdır.

 

Kol Uzunluğu: Gömleğin boyunu geçerse uzunlar, bir santim manşetten kısa ise çok kısalar. Tam ideal boyda olmalılar. Gömlekten yarım santim kısa olmaları idealdir.

 

 

Deri Uyumunu Yakalayın

 

 

Erkek giyim modasında oldukça basit bir kural ancak genellikle uygulanmadan es geçilmekte. Eğer takım elbisenizle kahverengi bir çift ayakkabı tercihi yapıyorsanız, buna ek olarak kahverengi bir kemer ile kombininizi tamamlayın. Siyah bir kemerle kahverengi ayakkabı kombinininden kesinlikle uzak durun.

 

 

Otururken Düğmeleri Açmayı Unutmayın

 

 

Otururken blazerınızın düğmelerini açın. Tekrar ayağa kalktığınız zaman düğmelerinizi gerektiği gibi kapatmayı unutmayın.

 

 

Kol Manşetlerinizi Yarım Santim Açın

 

 

Daha öncede belirttiğimiz gibi 2019 erkek giyim modasını yakalamak için küçük detaylar büyük etkiler yaratır. Ceketinizin kol uzunluğunu değiştirmek küçük bir ayardır ve yarım santim gömleğin kolunu ortaya çıkarmak en şık duruşudur. Gömlek kolunuz bileğinizde bitmeli elinizin üzerine düşmemelidir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.