HABER DETAYI

5 Mart 2024 22:31

En Şık Mutfak Masa Takımları

En Şık Mutfak Masa Takımları

En Şık Mutfak Masa Takımları

Mobilya sektörü sürekli kendini yenileyen, günü farklı ihtiyaçlarını yakından takip ederek hayatımızı kolaylaştıracak çözümler üreten bir sektör olmaya devam ediyor. Masa sandalye tasarımları da gündelik hayatımızın ihtiyaçlarına göre değişiyor.

 

Günlük yaşamın hızı arttıkça bir yandan şıklığı fonksiyonellikle birleştiren modeller ön plana çıkıyor. Örneğin, artan sindirim problemleri tasarımcıları yemek sindirimini zorlaştırmayan tasarımlar geliştirmeye itmiştir. Kentleşme ve daralan apartman dairleri mutfak takımları için de katlanabilen, açılıp kapanabilen modeller gibi farklı çözüm yöntemlerinin kullanımını yaygınlaştırmıştır.

 

 

Mutfak Masa Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

 

Her bir mobilya tercihinde olduğu gibi, mutfak masası takımı seçiminde de dikkat etmemiz gereken önemli noktalar vardır. Bunlar bazen sağlığımız açısından önemli sonuçlara neden olabilir. Oysa birçoğu öngörülebilir ve önlenebilir noktalardır. Bazıları ise tamamen estetik ve dekorasyon ile ilgili tüyolardır.

 

Piyasada her bütçeye uygun ve o doğrultuda malzeme kullanımı yapan mutfak masa takımı bulmanız mümkün. Takımınızı kısa süre içinde değiştirmeyi düşünmüyor, uzun süreli bir kullanım istiyorsanız malzeme seçimine özen göstermelisiniz. Zira biraz daha az para vererek alacağınız bir ürünün kullanım ömrü planladığınızdan daha az olabilir.

 

Sağlığınız açısından oturacağınız yer önemlidir. Masa sandalyesi seçiminde şıklığının yanında omurilik bölümünüze zarar vermeyecek rahat sandalyeleri tercih edin. Sandalye ayaklarının her birini kontrol edin ve eşit boyutta olduğundan emin olun.

 

Mutfak masasının köşelerinin sivri olmamasına dikkat edin. Evde çocuğunuz ya da evcil bir dostunuz var ise bu özellikle dikkat etmeniz gereken bir nokta.

 

Cam masa tercihleriniz için damperli cam seçeneklerini değerlendirin.

 

Masanızı düzgün bir zemine yerleştirin. Ayaklarının aynı boyutta olduğundan emin olun.

 

Masa yüzeyi demonte ise kaymayacak bir şekilde yerleştirmeye dikkat edin.

 

En Şık Mutfak Masa Takımları

 

Tüm bunları göz önünde bulundurarak mutfağınızın boyutlarına uygun şık bir model tercihi yapabilirsiniz.

 

Klasiğin Şıklığı

Klasik modeller kare, dikdörtgen mutfak masası ile kumaş döşemeli mutfak sandalyelerinden oluşur. Tamamen beyaz ya da koyu ahşap tonun beyazla buluşması bu modellere sade bir şıklık kazandırır.

 

 

Avangard Şıklık

Geniş yuvarlak masa etrafından kadife kumaşlarla giydirilmiş sandalyeler avangard modellerin en şık halini oluşturuyor. Koyu renk sandalyelerin açık renk yüzeylerle buluşması salonunuza geçmişten bir esinti getiriyor.

 

 

Asimetrik Şıklık

Asimetrik mobilya tasarımları post modern mobilya modasının en dikkat çekici örneklerini oluşturuyor. Bu modellerin şıklığı ise sandalye ve masa bacaklarında yaratılan geometrik asimetriden geliyor.

 

 

Ahşap Şıklığı

Ahşap her eve yakışan, sağlıklı ve şık tasarımları ile mutfağınızda size stil katacak bir malzeme. İnce masanın kalın masa bacakları ile uyumu son zamanların en şık tercihlerinden biri.

 

Mutfak Masa Takımı Fiyatları

 

Seçenekler bu kadar fazla olunca, fiyat skalası da o denli geniş oluyor. Mutfak masa takımı fiyatları kullanılan malzeme, takımın büyüklüğü, teslimat, kurulum, garanti vb. hizmetleri ve firmaya bağlı olarak farklılık göstermektedir.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.