HABER DETAYI

17 Şubat 2024 23:47

En Uygun İslami Oteller

En Uygun İslami Oteller

İslami Oteller

Otel ve turizm endüstrisinde kendine yavaş yavaş yer edinmeye başlayan İslami otel akımı Müslüman kadınlara ve Müslüman erkeklere dini vecibelerini yerine getirmek ve harama batmadan güzel bir tatil geçirmek için fırsat sunuyor. Son zamanlarda ülkemizde de ciddi sayılara ulaşan İslami otellerden bir kaçının sahipleri ise otelini alternatif otel olarak adlandırırken İslami otel tanımının yanlış olduğunu savunuyor. Alternatif otellerin müşteri kitlesi ise ailelerden oluşuyor. Genellikle kız kıza, erkek erkeğe yahut bekar olarak dahi müşteri kabul etmiyorlar. Otellerde bulunan yiyecek, içecek, deniz, plaj ve tahmin edebileceğiniz her şey İslam inancının gereğini yerine getirmek üzere tasarlanmış ve kurulmuş. İslam’ın gereği olarak içkisiz bu otellerde herhangi bir alkollü tüketim malzemesi bulunmaz.

 

Bu otellerde helal malların kullanımına özen gösterilir ve müşterilere helal olmayan hiçbir şey sunulmaz. Bulunan yüzme havuzları, spalar, plajlar, saunalar, hamamlar ve masaj salonları bay ve bayan ayrı tasarlanmış olup gizlilik ön planda tutulurken, dilerseniz ailecek kullanılabilen yalnızca bayanların haşema giymesinin zorunlu olduğu karışık havuzlarda mevcuttur. Bu tarz otellerde bay ve bayan ayrı plajlar dışarıdan görünmemek üzere özel olarak dizayn edilmiştir. Kadın erkek ayrı plajların kadınlar bölümünde genelde herhangi bir kıyafet zorunluluğu bulunmaz. Ayrıca bu otellerde bay ve bayan mescit ya da camiiler mevcuttur ki bu sayede hem tatil hem de ibadet bir arada huzur bulur.

 

İslami Otellerin Sıklığı

 

Günümüzde yaklaşık 550 civarında İslami otel olduğu söylenirken bunların yaklaşık 350 tanesi ülkemizde bulunmaktadır. Özellikle Bodrum, İzmir, Antalya, Çanakkale ve Balıkesir’de bulunan oteller tüm İslam aleminin hizmetine açıktır. Özellikle muhafazakar kesimin ülkemizde gelir seviyesinin arttığı şu günlerde bu otellerinde sayışında artışların olması kaçınılmaz olmakla birlikte dileriz ki otel standartları düşürülmeden yeni oteller açılır.

 

Muhafazakar Balayı

 

Yeni bir hayata başlarken eşinizle birlikte bir balayı yapmayı düşünüyor ve islami otel mi arıyorsunuz? İşte İslami otellerin sizin için en büyük hizmeti. Yeni evlenen çiftler balaylarını inançlarına göre yapabilsinler diye günümüzde çoğu otel tesettür balayı ya da muhafazakar balayı adı altında sizler için yeni tatil paketleri sunmakta.

 

Alkolsüz Muhafazakar Tatil

 

Siz dininiz gereği alkol kullanmasanız bile çoğu otelde alkol kullanarak sıkıntı çıkaran insanlardan rahatsız olmuşsunuzdur. Ancak İslami oteller sayesinde bu durum tamamen ortadan kalkıyor. Bu otelde alkol olmadığı gibi alkol bazlı tüketim malzemesi de bulunmuyor. Yeni nesil İslami oteller karma ve alkollü hizmet vermeyi uygun bulmayan ve bu doğrultuda dizayn ve tasarım yapan otellerdir. Bu sayede müşterilerine muhafazakar insanları aradığı huzur, refah, dinlenme ve mutluluğu sağlayabilmekte. Özelikle alkollü içecek ve yiyecek tüketiminin yasak olduğu oteller tamamen helal sertifikalı ürünler kullanarak muhafazakar tatili amaçlayan müşterilerinin isteklerine cevap vermek için yoğun çaba sarf etmektedirler.

 

İslami Otellerin Özellikleri

 

  • Genel olarak beş yıldızlı olan oteller ilk etapta cebinizi yakacak gibi görünse de sonrasında gönlünüzü ferahlatacak ve güzel bir tatil yapmanıza vesile olacaktır.
  • Denize sıfır olarak tasarlanan otellerde bayanlar için etrafından görülmeyecek etrafı kapalı plajlar dahi oluşturulmuştur. Bu sayede bayan müşterilerin memnuniyetinin sağlanması amaçlanmış ve bayan müşterilerin haşema kullanma zorunluluğu ortadan kalkmıştır.
  • Bay bayan havuz, sauna vb. kullanım alanları ayrı olarak tasarlanmış olan oteller özellikle bayanlar için oluşturulan geniş kompleksler sayesinde bayanların rahatça tatillerini geçirmeleri için özel olarak dizayn edilmiştir.
  • Mutfaklarında sadece helal sertifikalı ürün bulunduran bu otellerde haram olan ürünler bulunmamaktadır. Özellikle belirtmek gerekirse hiçbir alkollü ürün yoktur.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.