• iletisim@sanalsehirrehberi.com

HABER DETAYI

Mayıs 28, 2023 10:39 am

Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taşınma işlemi, insanlar tarafından çok da sık alınan hizmetlerden biri değildir. Dolayısıyla ev, ofis ya da işyeri gibi alanların taşınmasında profesyonel yardım alarak doğru bir firma ile anlaşmak gerekmektedir. Peki nakliyat firması seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

  • İlk olarak tercih edilecek olan nakliye firmasının güvenilir olduğundan emin olunmalıdır. Bu husus, firmanın referanslarına bakılarak ya da iş resmiyete dökülerek gerçekleştirilebilmektedir.
  • Sonraki aşamada nakliyat işleminin tam donanımlı profesyonel bir şekilde yapılacağından emin olunmalıdır. Bu noktada yeterli ekipman ve tecrübeye sahip doğru bir firma seçimi yapmamak, ciddi riskleri de beraberinde getirmektedir. Eşyalara gelecek olan zararlar, onarılamayacak derecedeki eşyanın yenilenmesine kadar gidebilmektedir.
  • Ekonomik fiyatlı firma seçme durumu, herkesin bütçesini düşünmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak oldukça özveri gerektiren taşınma işlemi için ucuz maliyetten ziyade, sağlıklı hizmet alma amacı ön planda olmalıdır. Aksi durumda mali yönden daha fazla zarar ile karşı karşıya kalınmaktadır.
  • Daha sağlıklı ve titiz bir taşınma uygulaması gerçekleştirmek için eşya sigortası yapan bir nakliyat firması tercih edilmelidir.

 

 

Nakliyat Firması Neden Gereklidir?

 

 

Kendi başına taşınmaya kalkma süreci, göründüğünün aksine çok da kolay olmamaktadır. Eşyaların paketlenip ambalajlanması, taşıma aracına yüklenip güvenli bir şekilde yeni adresine nakliye edilmesi, mevcut konuma ulaşıldığında yine güvenli bir biçimde araçtan indirilmesi, taşınacak alana ulaştırılıp yerleştirilmesi gibi işlemler, bu süreci oluşturmaktadır. Bu sürecin disiplinli ve güvenli olarak yönetilmesi gerekmektedir. Tam da bu noktada işini profesyonelce yapan bir nakliyat firması ile anlaşma sağlamak; daha sağlıklı daha temiz ve daha güvenilir bir taşınma gerçekleştirmek adına önem teşkil etmektedir. Aksi halde riskli ve zahmetli bir süreç yaşanabilmektedir.

 

Nakliyat Sigortası Nedir?

 

Nakliyat sigortası, taşınma esnasında eşyaların güvence altına alınması olarak tabir edilmektedir. Anlaşma sağlanan nakliyat firması ile el sıkılmadan önce bu sigortanın yaptırılması, her iki tarafa da güvence sağlamaktadır. Olası bir kazada ya da taşıma hatalarından kaynaklanacak olan eşya hasarları, poliçe kapsamında sigorta tarafından karşılanmakta ve zararlar giderilerek herhangi bir mağduriyet yaşanmamaktadır. Böylelikle nakliyat firması, müşterilerine güvenli bir taşımacılık yapacağına dair ispat sunarken müşteriler de kendini güvence altına almaktadır. Dolayısıyla nakliyat firması seçerken nelere dikkat edilmelidir? kapsamında bu hususa ayrıca özen gösterilmelidir.

 

Nakliyat Firması ile Görüşürken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 

Taşınmanın gerçekleştirileceği nakliye firması tercihinde bulunurken yapılacak olan görüşmede, şu hususlara dikkat edilmelidir:

 

  • Öncelikle alınacak olan hizmetin içeriği hakkında detaylı bilgi edinilmelidir. Eşyaların miktarı, taşınacak olan evin kat durumu, asansörlü nakliye kullanılıp kullanılmayacak, eşyaların paketlenme süreci, hangi ambalajlama malzemelerinin kullanılacağı, taşınma işleminin kaç personel tarafından gerçekleştirileceği, taşınmanın hangi araç ile gerçekleştirileceği ve nakliye ücreti gibi ayrıntılar detaylı olarak konuşulmalıdır.
  • Taşınmaya dair ayrıntılar netleştirildikten sonra nakliye tarihi belirlenmelidir. Bu noktada programlama yapılıp firmaya iletilecek olan tarihte taşınma süreci başlatılmaktadır.
  • Nakliyat işlemleri başlamadan önce nakliyat sigortası ve sözleşme imzalanması konusunda mutabakat oluşturulmalıdır. Bu konuda sıkıntı yaşanıyorsa ve firma herhangi bir sözleşme yapmaya yanaşmıyorsa o firma hakkında bir kez daha düşünülmelidir.
  • Son olarak nakliyatın gerçekleştirileceği tarihte yapılan taşınma faaliyetleri denetlenmelidir. Eşyaların ambalajlanmasının iyi yapıldığına ve taşıma aracının içerisindeki sabitlemesinin sağlam yapıldığına dikkat edilmelidir. Başka eksiklikler var ise bunlar da nezaket ölçüleri çerçevesinde dile getirilmelidir.

 

 

Nakliyat firması seçerken nelere dikkat edilmelidir? sorusuna, yukarıda ayrıntılı bir şekilde sıralanmış olan maddeler dahilinde yanıt bulunabilmesi mümkündür.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.