HABER DETAYI

Temmuz 2, 2023 11:42 am

Gelin Adayları İçin Şık Gelin Aksesuarları Rehberi

Gelin Adayları İçin Şık Gelin Aksesuarları Rehberi

Şık ve Sade Gelin Aksesuarları Rehberi

Hayatımızın en anlamlı ve özel günü olan düğün günümüzde masallardaki prensesler gibi güzel ve alımlı olmak isteriz. Bu yüzden düğün öncesinde gelin adaylarının sıkça kafasına takılan soru ise aksesuar olarak ne kullanmalıyım olmuştur. Gelin aksesuarları her sene yeni trendleri ile alıcısı olan gelin adaylarının gözlerini kamaştırmaktadır.

 

İlk aksesuar olarak gelin ayakkabısını ele alabiliriz. Bu yıl öne çıkan gelin ayakkabı modellerinin başında parıltılı taşlarla süslenmiş gösterişli ayakkabılar gelmektedir. 2018 senesinde moda alanında çokça kullanılan parıltılı taşlar gelin ayakkabılarında da çok kullanılmıştır.

 

Parıltılı taşlarla süslenen gelin ayakkabılarının ardından en çok tercih edilen modellerin biriside dantel detaylara sahip şık ve sade ayakkabılar olmuştur. Gelinler arasında Vintage modası son zamanlarda hızla yayılmıştır. Bu sade ve şık dantel detaylı ayakkabılar Vintage tarzı gelinliklerle tercih edildiğinde çok şık bir gelin kombin olacaktır. Ve gelin ayakkabısı denildiğinde son yılların en popüler modelleri rengârenk gelin ayakkabısı modelleridir. Renklerin her biri özeldir ve anlamları vardır.

 

Gelin ayakkabılarında bu anlamlı ve hoş renkler gelinlere farklı bir hava katmaktadır. Renkli gelin ayakkabıları düğün fotoğraf çekimlerinde de renkli ve hoş kareler ortaya çıkarır. Bu sebeple yeni dönem gelinlerinin vazgeçilmezi olmuşlardır. Hangi model olursa olsun gelinlerimize tavsiyemiz rahat bir ayakkabı tercih etmeleri olacaktır.

 

Gelin aksesuarları arasında en önemli parçalardan birisi ise gelin taçlarıdır. İlkbahar aylarından birinde evlenen gelinler için şık çiçeklerle süslenmiş buketinizle uyumlu çiçekli gelin taçlarını tavsiye edebiliriz. Şık bir balerin topuzu yaptırmak isteyen gelinlerimiz için topuzun çevresini saracak taşlı taçlar, duvak bana göre değil diyenler için ise dantel detaylı taçları tavsiye edebiliriz. İncilerle süslenmiş bir gelinliğim olacak diyenler için ise incilerle süslenmiş bir taç veya gelin şapkası iyi bir tercih olacaktır. Prensesler gibi olmak isteyen prenses modeli gelinlik tercih eden gelin adaylarımız için ise prenses tacı modelleri seçmeleri daha isabetli olacaktır. Farklı bir havam olsun diyen gelinler için ise gelin vualeti doğru tercih olacaktır.

 

Kış aylarında evlenecek gelinler için hoş detaylara sahip bolerolar iyi bir tercih olacaktır. Uzun düz kesim bir gelinliğiniz var ise şık krem rengi tonlarında bir kabanda tercih edebilirsiniz. Ben kabanla, bolero ile uğraşamam diyen gelinlerimizi de modacılarımız unutmamışlardır. Bu fikirde olan gelinlerimiz için tasarlanan pelerinli gelinlikler çok rağbet görmektedirler.

 

Bir diğer gelin aksesuarları önerimiz ise gelin eldivenleridir. Gelin eldivenleri modellerinin arasında en çok tercih edilenlerin başında Audrey Hepburn’ün tarzında olan şık uzun eldivenler gelmektedir. Gelin adayları kendilerine nostaljik bir hava katmak isterlerse diğer bir tercih ise dantelli gelin eldivenleri olmaktadır. swaroski taşlarla süslenmiş eldivenlerde gelinlerimizin şıklığını tamamlayacaktır.

 

Duvaklar ise gelinlerin seçmekte zorlandıkların aksesuarların başında gelmektedir. Duvak tercihi bir gelin için oldukça önemlidir. Yanlış bir duvak seçimi en güzel gününüzü kâbusa çevirebilir. Duvak seçimi sırasında en önemli unsurlardan birisi gelinliğin kumaşı ve duvak kumaşının uyumlu olmasıdır. Sade detaylara sahip bir gelinlik seçimi yaptıysanız aynı sadelikte duvaklar tercih etmenizi öneririz. Taş işlemeli gelinlikler le dantel işlemeli duvaklar tercih edilmemelidir. Taşlı gelinliklerde sade düz tül uzun bir duvak tercih edebilirsiniz.

 

Seçmiş olduğunuz gelin saç modeli de duvak seçiminize uygun olmalıdır. Gösterişli bir gelin olmak istiyorsanız yerlere kadar uzanan uzun bir duvak tercih edebilirsiniz. Hayır, ben rahat olayım yeter diyorsanız tabi ki tercihiniz omuz hizasında şık bir duvak olmalıdır.

 

 

Ve en önemli aksesuar olan Gelin takıları için önerimiz pırlanta, safir, yakut taş detaylı takılar. Yeni gelinlerimiz artık eski tarz altından takı modelleri tercih etmemektedir. Yeni düğün sezonunda gelinlerimiz mavinin en güzel hali safir, kırmızının en göz alıcı hali yakut ve prenseslerin gözdesi pırlanta tercih etmektedirler. İnci detaylı gelinlikleri olan gelinlerimizin ise vazgeçilmezi inci kolye küpe ve bilekliklerdir.

 

Gelin adayları için son olarak gelin buketlerini ele almak gerekir. Gelinlik için seçilen buketlerin çiçekleri seçilirken düğün tarihinin hangi mevsimde olduğu göz önünde tutulmalıdır. Buketinizi rahat ve yorulmadan taşımak için hafif ama şık yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ve buketle ilgili son önerimiz kesinlikle bir buket yedek yaptırınız.

 

Sonuçta birisini atacaksınız diğeri sizde ölene kadar hatıra kalabilir. Tercihi ne olursa olsun gelinler her zaman güzeldirler.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.