HABER DETAYI

Kasım 12, 2023 1:53 pm

Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk Takımı Modelleri

Eskiden koltuk takımları çok kısıtlı çeşitlere sahipti. Belli bütçe aralıklarına göre alabileceğiniz birkaç model olurdu. Böylece bir eve girdiğinizde, evin ekonomik statüsünü anlayabilirdiniz. Eski dizilerde gördüğünüz koltuk modelleri size bir yerden tanıdık geliyorsa, sebebi budur. Oysa günümüzde bu mümkün değil.

 

Bugün oldukça fazla mobilya markası var. Her biri farklı mobilyada uzmanlaşmış olsa da evlerin temel ihtiyaçlarından olan koltuk takımları her katalog içerisinde mutlaka geniş yer alıyor. Üstelik her bir marka her bütçe ve tarza uygun olacak şekilde onlarca belki yüzlerce farklı seçenek sunuyor.

 

Koltuk takımı seçimi bir ev için önemlidir çünkü

 • Bulunduğu alanın karakterini çizer, kendi rengini verir.
 • Diğer mobilya tercihlerinde baskındır.
 • Yaşam tarzınızı yansıtırken bir yandan da tarzınıza yön verir.

 

Koltuk Takımı Seçiminin Önemi

 

Yukarıda bahsedildiği gibi bugün piyasada farklı renk, tarz ve konseptte binlerce çeşit model bulmak mümkün. Bu modeller içinden koltuk takımı seçimi yapmak yalnızca bütçemiz için değil sağlığımız için de önemli bir konu.

 

 • Ev hayatımızın önemli bir bölümünü geçireceğimiz bir alan olması nedeniyle estetik olmalıdır. Bulunduğu alana düzen ve estetik getirmelidir.
 • Aynı nedenle konforlu, vücut sağlığımızı koruyacak şekilde olmalıdır.
 • Her hangi bir kazaya mahal vermeyecek şekilde tasarlanmış olmasına dikkat etmek gerekir.
 • Sağlam ve dayanıklı olması da hem maddi olarak hem de sağlığımız açısından önemlidir.

 

Koltuk Takımı Seçiminde Püf Noktaları

 

 

Evimizin farklı alanlarında farklı amaçlarla koltuk takımı kullanabiliriz. Bir modele karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken bazı kritik noktalar vardır.

 

 • Hem salon hem oturma odası kullanılan evlerde, oturma odasında rahatlığı ön plana alırken misafirlerinizi ağırlayacağınız salonda şıklık daha önemli olabilir.
 • Yalnızca salon kullanıyorsanız, hem konforlu hem şık tercihler yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Yoğun misafir ağırlayan bir ev için takımda açılabilir koltukların olması fonksiyoneldir.
 • Yemek odanız ile aynı yerde bulunuyorsa, bu iki takımın uyumunu göz ardı etmeyin. Koku tutmayan bir kumaş tercihi de yerinde olur.
 • Çabuk sıkılanlar için koltuk yüzey kaplamaları değişebilen modeller kullanışlıdır.

 

Koltuk Takımı Modelleri

 

Bu yıl da birbirinden farklı konseptte takımları mobilya mağazalarının vitrinlerinde bulabilirsiniz. Tasarımların yanında koltuk takımı modelleri için en çok öne çıkan iki rengi turuncu ve gri olmuştur.

 

Turuncu

Bu yıl turuncu seçeneğine sıkça rastlıyoruz. Kullanıldığı alana sıcak ve hareketli bir hava katan turuncu tasarımlar, salonunuzda kullanacağınız ahşap ürünlerle de son derece uyumludur. Açık renk perde ve halı seçimi de bu tasarımlar için uygundur.

 

Gri

Grinin tüm tonları çeşitli tasarımlar için sıkça kullanılan bir renk olmuştur. Tasarımcılar bu sene grinin her duvar rengi ve tüm mobilya malzemeleri ile uyumlu olabilmesinin avantajını iyi değerlendirmiştir. Dumanlı gri tonları, farklı renklerle kombine edilerek de çok tarz takımlar elde edilmiştir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.