HABER DETAYI

Ocak 13, 2024 11:35 pm

Laminant Parke Ustaları

Laminant Parke Ustaları

Acil Parkeci

Aileler genel olarak dinlenme alanları ve huzur aradıkları alanlar olarak evlerini kullanmaktadırlar. Bu aşamada ev içi dekorasyon özelliklede parke servisi sunan işletmelerden destek almaktadırlar. Ahşap malzemelerin ne denli sağlıklı ve dayanıklı olduğu konusunda bilim adamları hemfikirdirler. Son zamanlarda popülaritesini biraz yitirse de ev içi zemin döşemelerinin en sağlıklısı parkedir. Geçmiş dönemlerde betonarme yapıların ilk ortaya çıktığı dönemlerde zeminlere tahta döşemeler yapılırdı.

 

Isı yalıtım özelliği, sağlıklı olması gibi birçok nedenle bu yapılırdı. Ancak bu yöntem zaman ile değişime uğradı. Bunun nedeni ise çok katlı yapılanmalarda her katta farklı ailelerin oturuyor olmasıdır. Fakat yine de ahşap malzemeden vazgeçilmemiştir. Daha görsel özelliği olan ve dayanıklı ürün olan parke yöntemi kullanılmaya başlanmış bunu yaparken de ahşap malzemenin dayanıklılığı artırılmıştır. Parlatma ve koruyucu malzemeler kullanılması ve kullanılan ahşap parçaların birbirine estetik kilit sistemi ile bağlanması parke servisi mesleğini ortaya çıkarmıştır.

 

Parke atölyeleri belirli standartlarda kesimler yaparak hazır hale getirilen bu malzemeleri işin sanatçısı denilen ustalarına bırakmıştır. Şimdiki zamanlarda kullanılmaya başlanan laminant parke yöntemi ilk başlarda küçük dikdörtgen ahşap malzemenin belirli kriterlerle birbiri ardına sıralanması ile oluşmaktaydı. Bu parçalar daha ilk imalat aşamasında iç içe geçmeye olanak veren çıkıntı ve kanallara sahip olmaktaydı. Parke servisi hizmeti sunan usta belirli ölçülerle bu döşemeyi yapacak ancak özellikle duvar kenarlarına gelen alanlarda hassas ölçümler yapmak zorunda kalacaktır. Böylelikle kabarmaların, estetik kayıplarına sebebiyet verilmemiş olacaktır. Bu malzemenin kullanılmasının en büyük avantajı tabi ki sağlık kısmıdır.

 

Sonuç olarak beton zemin ile temas kişilerde ciddi rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bunu engellemek adına her ne kadar üst üste halılar kullanılsa da bu da beraberinde kirlilik ve mikrop barındırma olanağı artışına neden olabilecektir. Ancak evlerde parke döşenirse hem temizliği çok kolay olmakta, hem de temas esnasında hastalanma riski azalmaktadır. Biz firma olarak parke hizmeti verirken ana amacımız işlemlerimizi en kısa sürede ve en kaliteli şekilde teslim etmektir. Çünkü döşeme eve yerleşmenin son aşamasıdır ve ardından ev içerisinde oturma başlayacaktır. Bu nedenle de bu aşama diğer tüm olası eksiklikleri de ortadan kaldıracak veya gün yüzüne çıkaracaktır. Süpürgelik adı verilen duvar köşeleri işinin ehli kişiler tarafından yapılmaması durumunda gelecek dönemlerde kabarmalar veya oynamalar oluşacaktır. Bu nedenle de işi bilen kişiye yaptırmak hem hızlı çözüm olacak hem de ilerleyen dönemlerde daha az sıkıntı yaşanmasına yarayacaktır.

 

Parke satışı yapan firmalar sizlere her türlü renk ve kalite gruplarını sunacaklardır. Burada ağacın türüne bağlı olarak parke renkleri de değişkenlik gösterirken kayın ağacının daha çok kullanıldığını vurgulamak gerekir. Aynı zamanda ağacın dayanıklılık değerine göre de ilgili firmalardan bilgi almanız olasıdır. Biz firma olarak yalnızca ilk başlangıç aşamasında değil sizlere zaten daha önce döşenmiş ancak hasar görmüş alanlarda da parke tamiri desteği sağlamaktayız. Önceki yapıyı bozmadan, en kaliteli ve en özel yöntemlerle tadilat işlemlerinizi çok kısa süre içerisinde tamamlayarak teslim etmekteyiz. Böylelikle de tamir görecek alana bağlı olarak evi boşaltmadan, yaşayanları mağdur etmeden bu işlemleri bitirebilmekteyiz.

 

Araştırmalarınız İstanbul parke servisi olarak bizlerden görüş almadan sonlandırmamanızı önermekteyiz. Parke ustasıdır diyerek bireysel yöntemlerle yaptırılan işlemlerde, birkaç yıl sonra yenilenme gerekliliği ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Sadece bu nedenden dolayı dahi işin tam erbabı ile çalışmanızı önermekteyiz. Biz ustalarımıza güveniyor sizlere de mutlak memnuniyet garantisi sunuyoruz. Bu garanti nedeniyle de İstanbul parke hizmeti veren firmalar arasında açık ara öndeyiz.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.