HABER DETAYI

Ekim 17, 2023 11:36 pm

Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi Marka Arabayı Almalıyım?

Hangi marka arabayı almalıyım? Bir türlü karar veremiyoruz. Zar zor araba alacak parayı biriktirdikten sonra da yanlış bir seçim yapmak istemiyoruz. Onlarca marka araba etrafımızda vızır vızır dolanıyor. Kime sorsak kendi arabasının iyi taraflarını anlatıyor ve sonunda da ‘iyi ki bu arabayı almışım’ diyerek kendini gururlandırıyor. Tarafsız düşünen birisini bulmak umuduyla internette de araştırmalara başlıyoruz.

 

Bir Arabadan Beklentilerimiz Nelerdir?

 

Bir arabadan beklentilerimiz nelerdir? Hangi marka arabayı almalıyım sorusundan hemen sonra bu konuya dikkat etmeliyiz. 

 

  • Araba ile neler yapmayı düşünüyorsunuz?
  • Kalabalık bir aile misiniz? 
  • Çok seyahat ediyor musunuz? 
  • Genellikle şehir içinde mi kullanacaksınız?
  • Acemi ve yeni bir şoför müsünüz? 
  • Yük ya da eşya taşımak için de kullanacak mısınız? 
  • Gittiğiniz yerler asfalt mı toprak yollar mı? 

 

Yukarıda ki sorulara vereceğiniz cevaplar sizlerin hangi marka ve nasıl bir araba almanız gerektiği konusunda size yol gösterici olacaktır.

 

Hangi Marka Araba Daha Sağlam?

 

Hangi marka araba daha sağlam? Bu sorunun cevabını vermek size uygun arabayı bulmaktan daha kolaydır. Günümüzde çok eski bir araba almayacaksanız her araba sağlam ve kalitelidir. Özellikle 10 (on) yaş üzerinde araba almamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü araba üreticileri de genellikle arabaları için on yıl süresince sağlamlık, sorunsuz bir mekanik ve boya öngörüsünde bulunuyorlar. Araçların kitapçıklarında da bunu görebilirsiniz. Yalnızca dikkat etmeniz gereken konu arabayı ne ile zorlama ihtimalimizin olduğudur. Yani arabalar ortalama olarak birbirlerine yakın kalitede olmalarına rağmen bazıları bazı konularda daha dayanıklı olabilmektedirler. Hangi marka araba almalıyım sorusunun detayı burada ortaya çıkıyor.

 

Hangi Marka Araba Az Yakar?

Hangi marka araba az yakar? Hangi marka arabayı almalıyım ki yakıt giderlerim daha az olsun? Belli ki çok seyahat ediyorsunuz. Benzin en maliyetli yakıttır. Az yakan bir arabanız olması için lpgli ya da dizel bir araca sahip olmalısınız. Alacağınız arabadan beklentilerinizi netleştirdiğinizde de yakıtının ne olacağına daha rahat karar verebilirsiniz. Çünkü yük taşımak için güçlü ve geniş bir araba bakıyorsanız performans açısından dizel almanız sizin için daha memnun edici olabilir. 

 

Benim İçin En Uygun Araba Hangisi?

Bir arabadan beklentilerimizi tespit ettikten sonra hangi marka arabayı almalıyım sorusuna tekrar dönebiliriz. Mekanik sağlamlık ve arıza çıkarmama konusunda önde gelen markalar Japon ve Güney Kore üretimi arabalardır. Konfor, ses yalıtımı ve kalite arayanlar bu taleplerini Alman yapımı arabalarda rahatlıkla bulabilirler. Piyasası güçlü, alım satımı daha hızlı ve yedek parça sorunu olmayan markalar ise yerli markalardır. Az yakma konusunda birbirleri ile bariz fark yaratmadıkları söylenebilir. Beklentilerinize odaklanıp karar vereceğiniz, yaşı çok ilerlememiş arabalar sizleri çok daha mutlu edecektir.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.