HABER DETAYI

31 Mart 2024 00:09

Petek Temizliği Hizmetleri

Petek Temizliği Hizmetleri

Petek Temizliği Hizmetleri

Günümüzde evlerde ve iş yerlerinde petekler ile ısınma oldukça yaygındır. Petekler ısınma konusunda kolaylık sağlasa da zamanında yapılmayan petek bakımının enerji verimliğini düşürdüğü bilinmektedir.

 

Petekler kullanıldıkça içlerinde dolaşan suda zamanla pas ve çamur birikintisi oluşur. Böyle olunca peteklerdeki ısı azalır. Kombilerin dereceleri yükselmesine rağmen petekler istenen ısıya bir türlü ulaşamaz. Bu ise, enerjinin gereksiz yere fazlaca harcanmasına neden olur.

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Peteklerin çok daha verimli çalışabilmesi adına temzilenmesi gerekmektedir. Bunu yapan profesyonel ekipler mevcuttur. Dolaşımdaki suyun temiz olması kombinin ömrünü uzatırken, peteklerin de kısa sürede ısınmasını sağlamaktadır. Bu iş için kullanılan cihaz, peteğin giriş ve çıkış noktasına takılır. Öncesinde boşaltılan peteklere, kimyasal sıvılar verilir. Sonraki işlem durulama işlemidir. Bunun ardından cihaz sökülür. Talebe göre kombi bakımı da yapılmaktadır.

 

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

 

Evlerde kışın kullanılan petekler için bu mevsim temizlik için uygun değildir. Petek temizliği açısından en uygun zaman peteklerin kullanılmadığı yaz aylarıdır.

 

 

Petek Temizliği Hangi Faydaları Sağlar?

 

Peteklerin içlerinin kirlenmesi durumunda faturalar yüksek gelmektedir. Temizliğin ardından faturalar makul seviyeye iner. Peteklerin ısınmayan bazı kısımlarının, temizlik işlemi sonrasında ısınmaya başlaması. Sistemin yeterli ısıya ulaşması için fazla zaman harcaması. Bu nedenle sıkça açılıp kapanması ve kombinin gürültülü çalışması gibi problemler, petek temizliği işleminden sonra düzelmektedir.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.