HABER DETAYI

9 Haziran 2023 18:40

Size Özel Araç Kiralama Hizmeti

Size Özel Araç Kiralama Hizmeti

Araç Kiralama Seçenekleri

Kiralama seçeneklerinin satın alma işlemlerine nazaran daha ekonomik olduğu aşikardır. Bu konu araç kiralama yöntemlerinde de pratik çözüm sunan bir yöntemdir. Rent a car hizmeti sayesinde satın alınması zor olan lüks ve modelli yeni nesil araçlar belli bir süreliğine kiralanabilir. Satın alınması hayal olan bir aracı kiralamak en mantıklı çözümlerden biridir.

 

Ulaşımda lüks seçenekleri ön planda değerlendiren rent a car hizmeti, günümüz şartlarında sözleşmeli bir şekilde ulaşım problemini çözmektedir. Firma kategorisinde kiralanması düşünülen bütün araçlar internet vasıtasıyla kolaylıkla kiralanabilir.

 

Araç Kiralama Filosu Ve Özellikleri

 

Bu sektörde filo konusu önemlidir ve filo oluşturma işleminde son model araç seçenekleri tercih edilir. Aracını kiraya vermek isteyen kişilerle kontrat imzalayan rent a car firmaları lüks araçları filoya dahil eder. Ayrıca firma lüks araç satın alarak da rent a car hizmeti verebilmektedir. Filodaki lüks araçlar günlük kiralanabilir veya aylık/yıllık kategoride kiralanabilir. Kiralama süresiyle kiralama birim fiyatının çarpılması sonucunda araç kiralama fiyatları belirlenir.

 

Özel tasarımlı ve ful özelliklere sahip olan araçlar kiralama kategorisinde öne çıkmaktadır. Model ve marka bakımından tercih edilen lüks ve modelli araçlar rent a car sektörünün gözde araçlarıdır. Segment özelliği aracın kiralama fiyatını belirleyen en önemli unsurlardan birini oluşturur.

 

Araçlar aile tipi, sedan, hactback, panelvan, minivan, pickup, kamyonet ve jeep kategorisinde yer almaktadır. Aracın masrafları, piyasa değeri, sanayi bakımı, servis masrafları ve vergi masrafları kiralama miktarını belirleyen unsurlardandır. Kiralayan kişi sadece kiralama bedeli, park ücretleri, yakıt masrafları ve benzeri masrafları karşılar. Şirketler ise aracın vergi, sigorta, sanayi, temizlik ve kasko masrafını karşılar.

 

Araç Kiralama Nasıl Gerçekleşir?

 

Otomobil kiralama işlemlerinde ilk aşamada dikkat edilmesi gereken husus doğru aracın tercih edilmesi işlemidir. Araç kiralama işleminde doğru aracın kiralanması durumunda ulaşım daha konforlu bir hale gelebilir. Ailesiyle araç kiralamak isteyen kişiler yolcu sayısına göre araç tipi belirler. Coğrafi yapıya uygun olan araç modeli ulaşımı daha konforlu hale getirebilir.

 

Online yani internet üzerinden rezervasyon işlemleri, rent a car hizmetini kolaylaştıran en önemli etkenlerden biridir. Siteye giriş yaptıktan sonra formu doldurup talepte bulunmak yeterlidir. Erken rezervasyon ile ful özelliklere sahip olan araçlar kolaylıkla kiralanabilir ve istenilen süre zarfında araç kiralama işlemi gerçekleşebilir. Online rent a car hizmetinin en önemli avantajlarından biri kampanyaların anlık olarak haberdar edilebilmesidir. İndirim, kampanya ve daha birçok avantajlı seçenekler online rent a car hizmetinin sunduğu yenilikler içerisinde yer alır.

 

Aracın kiralanması işleminde dikkat edilmesi gereken husus yolcu sayısına ve aracın kullanılacak olan coğrafi özelliğe uygun olmasıdır. ikinci bir önemli konu ise kiralanan aracın modeli, markası ve profesyonel özellikleridir. Ful özellikler, marka ve model özellikleri kiralama işlemi esnasında fiyatı belirleyen unsurlardır. En önemli unsur ise segment özelliğidir ve aracın model özellikleridir.

 

Sözleşmeli Araç Kiralama

 

Aracın kiralanması işleminde kolaylık sağlayan etkenlerden biri de havalimanı kiralama seçenekleridir. Havalimanı rent a car hizmetiyle uçaktan inen yolcu başka bir ulaşım aracına ihtiyaç duymadan kiraladığı araç ile yolculuğuna devam eder. Kiralanan araç şirket tarafından müşterinin belirlediği adrese teslim edilir ve yine müşterinin belirlediği adresten alınır. bu sayede müşteri başka bir ulaşım aracına ihtiyaç duymadan yolculuğunu tamamlar.

 

Özel kiralama seçenekleri sayesinde düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonlar için lüks araçlar uygun fiyata tedarik edilebilir. Özellikle eskort araç kiralama seçenekleri yeni evlenenlerin tercih ettiği bir seçenektir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.