Tatilinizi Yavru Vatan Kıbrıs’ta Geçirmeniz İçin 8 Neden

kıbrıs ta tatil yapmak 360x223 - Tatilinizi Yavru Vatan Kıbrıs'ta Geçirmeniz İçin 8 Neden

Tatil İçin Yavru Vatan Kıbrıs’ı Tercih Edin

Dünya’daki cennetler arasında kendini en üstte var etmeye alışmış, Türkiye’nin hemen güneyindeki ada, Kıbrıs. Kıbrıs, tarihin en önemli olaylarında hep kendine bir yer bulmuş bir yerdir. Küçük bir ada olmasına rağmen jeopolitik konumu nedeniyle en güçlü ülkelerin, burayı almak için büyük donanmalarını feda ettiklerini biliyoruz. Bu adayla en çok bağı bulunanlardan bir tanesi de Osmanlılar. Osmanlı’da 2. Selim’in Kıbrıs’ı Türk sınırlarına bağlamasından beridir Kıbrıs, Türk halkına ev sahipliği yapıyor.

 

Kıbrıs Tatili İçin 8 Neden

 

kıbrıs tatili - Tatilinizi Yavru Vatan Kıbrıs'ta Geçirmeniz İçin 8 Neden

Kıbrıs, kısa süre önce yaşadığı savaş sonrası, ikiye ayrılmış durumda. Kuzey tarafında, Türk halkının oluşturduğu KKTC, güney kısmında ise Rumların oluşturduğu GKRY bulunuyor. Türkiye vatandaşları, KKTC sınırlarına herhangi bir vize ya da pasaport olmaksızın, sadece kimlik kartları ile girebiliyor. Bu yüzden de Türklerin tatil için tercih edebileceği en ideal ülkeler arasında. Hem Türk kültürünü derinlerinde yaşayan, hem de Avrupa medeniyetini benimsemiş bu ülkede tatil için maliyet, dil, vize ve daha pek çok konuda avantajlı olmasını sağlayan neden var. Kıbrıs’ta tatil Türkiye cumhuriyeti vatandaşları için, yapılabilecek tatiller arasındaki en eğlenceli olanlarından birisidir.

 

Türkler Var Ama Çok Daha Farklı

Kuzey Kıbrıs, Türk halkının egemenliği altındaki bir ülke . Burada az miktarda farklı ülke vatandaşları yaşasa da büyük çoğunluğu Türklerden oluşuyor. Fakat Türklere has, olumsuz yönlerden büyük çoğunlukta sıyrılmış bir ülke olduğunu söyleyebiliriz Kıbrıs’ın.

Öncelikle Kıbrıs halkı, genel anlamda samimi, yardım severdir. Bunun yanı sıra Kıbrıs’ta yaya geçidinden geçmeye çalıştığınızda arabalar hemen durur ve yol verir. Özellikle İstanbul gibi şehirlerde rastlayamayacağınız bir medeniyet göstergesi, sizi hayran edecektir.

 

Çok Daha Kültürlü Bir Yer

Kıbrıs’ta yaşayan, İngilizlerin sayıca fazla olması nedeniyle Kıbrıs’ta Türk-İngiliz kültür birleşmesi var. Bu da daha özgür, daha medeni bir düşünce yapısını beraberinde getiriyor. Her şeyden önce İki farklı kültürün bir araya gelmesi, ilk başta çok farklı bir izlenim yaratsa da belirli bir süre sonra çok seveceğiniz bir kültüre dönüşüyor.

 

ucuz kıbrıs tatili - Tatilinizi Yavru Vatan Kıbrıs'ta Geçirmeniz İçin 8 Neden

Özellikle de adaya ilk geldiğinizde bu çok kültürlülük sizi şaşırtacaktır. Üstelik adaya öğrencilik için gelen diğer toplumlardan insanların sayısı bir hayli fazla. Bu yüzden size ilk başta “neredeyim ben?” sorusunu sordurabilecek bir yer Kıbrıs.

 

Daha Ucuz Bir Yer

Kıbrıs tatili cazip ve güzel kılan bir diğer özelliği ise burada geçireceğiniz zaman boyunca harcayacağınız paranın, Türkiye’ye oranla çok daha ucuz olması. Çoğu insan Kıbrıs hakkında pahalı bir ülke olarak düşünür. Fakat gerek market fiyatları olsun, gerek yeme-içme fiyatları olsun Türkiye ile aynı ya da bir tık daha uygun.

Kıbrıs’ta asgari ücretin de yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak Kıbrıs’ta refah seviyesi çok daha yüksek diyebiliriz. Evsiz bir insana rastlama ihtimaliniz çok düşük. Bunun yanı sıra insanlar genel anlamda yardım sever oldukları için, yaşayacağınız sorunlarda yardım almanız çok daha rahat olur.

 

İnsanlar Anlayışlı Ve Yardımsever

Bir ülkeye tatile gittiğinizde başınıza neler geleceğini bilemezsiniz. En basit durumlarda bile insanlar ile iletişime geçmeniz gerekebilir. İşte bu durumda insanların anlayışlı ve yardımsever olmaları çok büyük önem arz ediyor. Kıbrıs’ta yaşayan insanların büyük bir kısmı yardım sever olduğu için gönül rahatlığı ile yardım isteyebilirsiniz. Tabi burada bahsettiğimiz yardım, zor durumda kaldığınızda isteyeceğiniz şeyler. Bunun yanı sıra yapacağınız ufak hataları, özellikle de araba kullanırken yapacağınız hataları büyük bir çoğunluk görmezden gelir. Bu da sizi daha iyi hissettirecektir. Kıbrıs tatili tercih etmeniz için bir diğer önemli neden ise havadır.

 

Havası Ve Bölgeleri Temiz

Son dönemlerde Kıbrıs’taki belediyelerde biraz tembellik söz konusu olsa da genel anlamda Kıbrıs, temiz bir ülke. Çevredeki pis sayılabilecek yerler toplum tarafından çok ciddi anlamda eleştirilip dile getirildiği için belediyeler bu tür yerleri hızlı bir şekilde temizler.Özellikle fabrika ve benzeri yerlerin fazla bulunmaması, araba yoğunluğunun çok yüksek seviyelerde olmaması ve daha pek çok faktör nedeniyle adadaki hava da temiz durumda. Kıbrıs’a gitmek size bir çok konuda iyi gelecektir. Özellikle de huzurunuz için.

en iyi kıbrıs tatili - Tatilinizi Yavru Vatan Kıbrıs'ta Geçirmeniz İçin 8 Neden

Çok Sakin Bir Yer

Özellikle de kalabalık ve gürültüden yorulmuş, kendinizi daha sakin, daha sessiz bir yerde bulmak istiyorsanız, Kıbrıs, bunun için mükemmel bir yer. Şehirler, genel olarak gürültüsüz ve sakin. Korna sesi çok fazla duymazsınız. Bunun yanı sıra insan ve araba sayısındaki azlık nedeniyle evinizde ya da bir kafede otururken kuş seslerini rahatlıkla duyabilirsiniz. Kıbrıs’ta tatil keyfini çıkartırken, aynı zamanda huzuru da sonuna kadar hissedebileceksiniz.

 

Yabancı Dil Bilmeniz Gerekmez

Yabancı bir ülkeye tatile gittiğinizde, yabancı dil bilmemek sizin için büyük sıkıntılarla sonuçlanabilir. Eğer yabancı dil seviyeniz çok yeterli değilse, Kıbrıs sizin için en ideal tatil yeri olabilir. Türkçe’nin ana dil olduğu bu ülkedir Kıbrıs. Bu yüzden hiçbir yabancı dil bilmeniz gerekmez. Hem yurtdışına gitmek hem de sadece Türkçe konuşmak hiç de fena değil gibi.

 

Vize İstemiyor

Vize konusunda Türkiye’yi muaf tutan pek çok ülke var. Fakat sadece kimlik ile elinizi kolunuzu sallayarak girebileceğiniz tek yer Kıbrıs. Kıbrıs’ta herhangi bir ön sorgu ve benzeri işlem yok. Kimliğiniz ile pasaport kontrole gidip kimliğinizi uzatın. Memur size geliş nedeninizi soracaktır. Turistik deyin ve geçin. Bu kadar basit. Vize istemeyen bir ülkeye gittiğinizde genellikle sizi çeşitli sorgulara tabi tutarlar fakat Kıbrıs’ta bu tür bir uygulama bulunmuyor. Kıbrıs’a gitmek bu yüzden de herhangi bir zorluğu olmayan bir yoldur.

Tüm bunları ele aldığımızda Kıbrıs, tatil için seçilebilecek en ideal ülke diyebiliriz. Kıbrıs’ta tatil hem uygun fiyatlı, hem de oldukça eğlenceli. Kıbrıs’a gitmek ise diğer bir çok ülkeye göre kat ve kat daha ucuz.

 

Bunu da beğenebilirsin

Doğu Karadeniz Gezilecek Yerler ...

Baştan Sona Karadeniz Turu Ülkemizin en nadide bölgelerinden biri olan, yıl boyunca...

İlk Kez Uçağa Binecekler ...

En Hızlı Şekilde Uçağa Nasıl Binilir? Yolculukların çok büyük bir kısmı, uçak...

Hızlı İstanbul Kültür Turu

Günübirlik İstanbul Kültür Turları Bu makalemizde sizlere günübirlik İstanbul Turu içinde yaşanan...

Türkiye’de Görmeniz Gereken En ...

Türkiye'nin Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerleri Ülkemiz yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği...

Tatil Köylerinde Tatil Yapmanın ...

Tatil Köyü mü, Otel mi? Tatil köyleri konaklama isteği barındıran kişilere her...

Bayram Tatilinde Gidilecek 8 ...

Bayram Tatilinde Nereye Gidilir? Bayram tatilini nasıl ve nerede geçirmek istediğinize karar...

Tatil Yaparken Dikkat Edilmesi ...

Tatil Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Birçok insan iş hayatının ve okul hayatının...

Çadır Tatili Yapılırken Dikkat ...

Kamp Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Kamp hayatı, doğa ile iç içe olmak,...

Seyahat Sırasında En Sık ...

Seyahat Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Ulaşım, bir yerden bir yere gitmek hayatımızın...

En Sık Yapılan 5 ...

Tatil Yapılırken Yapılan Hatalar Yaz sıcaklıklarında yapılan tatiller başta olmak üzere birçok...

Ankara Gezi Rehberi

Detaylı Ankara Gezi Rehberi - Ankara Gezilecek Yerler Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olan...

Ekonomik Tatil İçin 9 ...

Ekonomik Tatil Önerileri Hemen herkes yazın gideceği tatilin hayallerini kurar. Hayalindeki tatili...

Kış Tatili Önerileri

Kış Tatili Nerede Yapılır? Kışın gelmesiyle birlikte havalar iyice soğudu ancak sizin...

Pamukkale Travertenleri Gezi Rehberi

Bir Dünya Mirası Beyaz Cennet : Pamukkale Travertenleri UNESCO tarafından Dünya Mirasları...

Sülüklü Göl Gezi Rehberi

Doğa Harikası Sülüklü Göl : Kapsamlı Gezi ve Kamp Rehberi Mudurnu sınırlarının...

Yorum Gönderin

NAME *
EMAIL *
Web sitesi

Bunu da Beğenebilirsin
Yeni Başlayanlar İçin Şirket Kuruluş Aşamaları Bir şahıs…