TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
40 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Türk Hava Yolları A.O.
  • ADRES: Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası, Atatürk Havalimanı, Yeşilköy, 34149 İstanbul Türkiye
  • TELEFON: 0 (212) 463 6363
  • FAX: 0 (212) 465 2121
  • GSM: 0 (850) 333 0849
  • WEB SİTESİ: http://www.turkishairlines.com
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
4+4 = ?

VİDEOLAR

  • Türk Hava Yolları

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası, Atatürk Havalimanı, Yeşilköy, 34149 İstanbul Türkiye

KAMPANYALAR / İLANLAR

FİRMA HAKKINDA

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları firma rehberi Türkiye’nin uluslar ve bayrak taşıycı firmasıdır. Bu bakımdan firmanın merkezi doğrudan İstanbul ilimizde yer almaktadır. Firmanın uçuş ağı. Orta Avrupa, Güney Afrika, Kuzey ve Orta Afriya Kıtasına dek uzanmaktadır. 2015 senesine dek ise Güney Amerika bölgesine kadar uçuş ağı söz konusudur. Bu sebeple Türk Hava Yolları firması en geniş uçuç ağlarına sahip olan yerli ve köklü hava yolu firmasıdır.

 

Türk Hava Yolları Şirketi Ne İş Yapar?

 

Geniş bir alanda kurulu olan firma rehberi Türk Hava Yolları sektörün en saygın hava yolu firmasıdır. Bünyesinde binlerce eğitimli ve güler yüzlü kadrolar aktif olarak çalışmaktadır. Türk Hava Yolları kuruluş döneminden buyana kaliteli hizmetler ve müşteri memnuniyeti kapsamında hava yolu uçuş hizmetleri sunmaktadır.

 

Firma tek elden yönetilmiyor. Bu bakımdan Türk Hava Yolları yaklaşık olarak I oranında Türkiye Varlık Fonu tarafından yönetilmektedir. Firma aynı zamanda Staralliance üyeliği de bulunmaktadır. Türk Hava Yolları toplamda 200 adet konforlu uçak filosuna sahiptir. Kusursuz hizmetleri sayesinde daima takdir edilmektedir. Firma iç ve dış hatlar rotasıyla toplamda 217 rotaya hizmet vermektedir.

 

Türk Hava Yolları Hizmetleri

 

2024 yılından itibaren firma rehberi Türk Hava Yolları hizmet kataloglarını güncellemiştir. Bu kapsamda şirket bugün daha geniş düzeyde hizmetler sunmaktadır. Böylece sektöründeki sıradan hava yolları firmaları açısından örnek teşkil etmektedir. Türk Hava Yolları doğrudan rezervasyon ve biletleme, uçuş iptal ve değişikliği, check in, bagaj, ödeme, ucret şartları, uçak içi ikramlar, bebek ve çocuk yolculuk hizmetleri sunmaktadır.

 

Türk Hava Yollarında Bulunan Meslekler

 

Türk Hava Yolları firma rehberi özellikleri oldukça fazladır. Bunlar arasında uçuş firması bünyesinde çok sayıda farklı meslek gruplarının da yer almasıdır. Bu meslekler, hostes, pilot,hava trafik kontrolü, güvenlik personeli, bagaj ve kargo görevlisi, uçak bakım teknisyeni, terminal personeli, yolcu hizmetleri görevlisi ve temizlikk personeli yer almaktadır.

 

Türk Hava Yolları Başlıca Özellikleri

 

Türk Hava Yolları eşsiz özellikleriyle daima tavsiye edilmektedir. Bu bakımdan firma rehberi beklentileri karşılamaktadır. Firma bünyesinde konforlu bekleme salonu, uçak kabinleri ,lezzetli yiyecek ve içecek servisleri. saygın kadrolar, profesyonel pilotlar eğitimli temizlik kadroları yer almaktadır. Türk Hava Yolları bu nedenle ülkemizde de hava yolu firma listesi bakımından 16.sırada yer almaktadır. Firma aynı zamanda günlük yaklaşık olarak 1114 uçuş seferi gerçekleştirmektedir.

Bunu da Beğenebilirsin >  Ülker

 

Türk Hava Yolları Sloganı

 

Türk Hava Yolları firma rehberi belirli bir slogana sahiptir. Bu kural tüm hava yolları şirketleri açısından da geçerlidir. Söz konusu devasa şirket ise Widen Your World yani Türkçe anlamıyla Dünyanı Genişlet sloganı ile hizmete sunulmuştur. Buradaki ana mantık ise insanların uçuş hizmetleri ile dünyanın farklı bölgelerine geçmesi ve buradaki kültür ve diğer özellikleri daha yakından keşfedebilmesinin sağlanmasıdır.

 

Bu bakımdan Türk Hava Yolları slogan açısından da özel bir konuma sahiptir. Türk Hava Yolları uçakları da merak edilmektedir. Firma 23 adet Business ve 297 adet Comfort ekonomi olmak kaydıyla toplamda 329 koltuklu iki sınıf kabin düzenine sahip olan uçak modellerine sahiptir.

 

Türk Hava Yolları Kim Kurdu?

 

Türk Hava Yolları firması belirli kurucu ortaklarına sahiptir. Bu bakımdan firma rehberi sıradışıdır. Firma direk olarak kamuya ait bir anonim ortaklığı üzerinden kurulmuştur. Buna göre Türk Hava Yolları en büyük ortağı ise Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığına bağlı olan Maliye Müsteşarlığıydı. Ancak 1956 senesinde bu ortaklık sadece anonim ortaklıktı.

 

Bununla birlikte firma geniş hizmetlere ulaşmasıyla birlikte kurucu ortaklarında da büyüme gerçekleştirildi. Bu kapsamda ise firmanın 1956 senesinden buyana ortak kurucuları; Cumhuriyet Matbacılık ve Gazetecilik T.A.Ş, Sedat Simavi Halefleri, Haldun ve Erol Simavi Kollektif Şirketi olmuştur.

 

Türk Hava Yolları Firması Güvenilir Mi?

 

Türk Hava Yolları firma rehberi sektrün en güvenilir hava yolu uçuş firmasıdır. Firmanın yüksek kaliteye sahip olması ve güncel referranslar sunması daima güvenilir olmasını kılmaktadır. Daha da önemlisi Türk Hava Yolları kurumsa bir kimliğe sahiptir.

 

Özetle Türk Hava Yolları firma rehberi şirketine güvenebilirsiniz. Firmadan ister bireysel ister ailenizle birlikte keyifli bir şekilde uçuş hizmeti alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçakları ile son derece hızlı ve güvenli bir şekilde şehir ve ülkeler arası seyahat yapabilirsiniz.

 

Türk Hava Yolları Şubeleri

 

Türk Hava Yolları pek çok illerimiz üzerinden de hizmet vermektedir. Bu bakımdan firma rehberi yer aldığınız şehir bazından da Türk Hava Yolları uçak bileti satın alabilirsiniz. Şirketin sadece merkezi İstanbul kentimizde faaliyet göstermektedir. Tüm şubeleri ise Türkiye genelinden yayılmıştır. Böylece dijital ortamdan da Türk Hava Yolları ilinizdeki şubesinden biletinizi anında satın alabilirsiniz.

 

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.